3 książki, na które oczekuję

16:10:00

 Witam!
W tym roku polski rynek zasypuje nas zapowiedziami i premierami książek. Możemy się cieszyć sławnymi tytułami w języku polskim. Ja też nie ukrywam zadowolenia z nowych książek, ale mam trzy pozycje, na które z niecierpliwością oczekuję.
Oto i są:Black ice- Becca Fitzpatrick
"Black Ice" to najnowsza powieść autorki serii książek "Szeptem", jednak całkowicie różni się tematyką. Książka to połączenie thrillera, kryminału i sensacji. Pojawia się też wątek miłosny, ale nie mam pojęcia "ile go tam będzie".
Britt to dziewczyna, która wybiera się na wyprawę w góry Teton. W pewnym momencie dołącza do niej jej były chłopak, którego chce wymazać z pamięci, a tak naprawdę jeszcze nie wie co może do niego czuć. Tymczasem burza śnieżna zmusza ją do szukania bezpiecznego miejsca. Wichry zaganiają ją do odludnej chatki dwóch nieznajomych. Dziewczyna dowiaduje się kim naprawdę są jej wybawiciele. Obaj są zbiegami i biorą Britt w niewolę. Zawierają układ, który pozwoli się jej uwolnić.
W międzyczasie okazuje się, że po okolicy grasuje seryjny morderca, a Britt ma na to drastyczny dowód...

Premiera  05.11.2014r.  Cena: ok. 37 zł.Skrawki błękitu- Lois Lowry
Kolejne polskie tłumaczenie powieści autorstwa Lois Lowry (napisała m.in "Dawcę"). Książka chwytająca za serca o podnoszeniu się z problemów. Po przeczytaniu krótkiego opisu historia przypomina mi trochę serię "Dotyk Julii", ale tylko ze względu na to, że główna bohaterka również posiada mistyczny talent i również zostaje uratowana przez pewną instytucję.
 Kiedy dziewczyna z okaleczoną nogą traci rodziców  świat nagle staje się wrogi  wobec niej. Kira- bo tak ma na imię protagonistka, musi odtąd nauczyć się przetrwać w społeczeństwie, które uważa ją za bezużyteczną i godną stracenia przez rzucenie na pożarcie bestii. W ostatniej chwili zostaje ocalona przez Radę Opiekunów. Uchronili dziewczynę od śmierci, ponieważ odkryli jej mistyczny dar. Kira odkrywa, że będzie musiała się odpłacić za uratowanie życia...

Premiera: 19.11.2014  Cena: ok 30 zł.
Muse. Nie z tego świata- Mark Beaumont
Książka ta to biografia brytyjskiego zespołu "Muse", grającego własny gatunek muzyczny New prog. Przyznaję, że jestem wierną fanką tej grupy, uwielbiam alternatywę i tego rodzaju niuanse w muzyce.
Biografia przekazuje nam genezę powstania zespołu. Trzech chłopaków- Matthew Bellamy, Dominic Howard i Chris Wolstenholme poznali się na studiach. Jak to się często zdarza, połączyła ich miłość do muzyki i chęć kreowania czegoś nowego.
Książka pokazuje nam również wiele skandali z czasów działalności grupy, ich obsesji na temat kosmitów, życia pozagrobowego, spisków, satelitów, końca świata i innych mocno ekscentrycznych rzeczy. Muse ma jednak ten swój klimat, który trudno opisać, a do którego bardzo nas ciągnie, jeśli tylko słuchamy ich muzyki.
Poznajcie historię Matta Bellamy'ego- jednego z najlepszych mężczyzn śpiewających falsetem, Chrisa Wolstenholme'a- basisty, który miał być perkusistą lub gitarzystą i Dominica Howarda, człowieka, który nigdy się nie zestarzeje. Poznajcie Muse.

Premiera 12.11.2014   Cena: niestety ok. 50 zł.Jak dobrze byłoby, gdyby ukazały się już dziś. No nic, trzeba czekać.

Podzielcie się w komentarzach na jakie książki wy się niecierpliwicie.
                                                                                                           

PS. Informacje o książkach i ich treści zostały zaczerpnięte z różnych stron wydawnictw. Nie kopiuję tekstów na nich zawartych. Za jakiekolwiek podobieństwa przepraszam.
                                                                                         

You Might Also Like

2 komentarze

 1. Mam straszną ochotę na Black Ice *,*
  A tak to czekam na Krew Olimpu i pare tym podobnych rzeczy ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki, na które czekałam już zostały wydane. Teraz tylko nabierać pieniędzy i je kupić :3
  Mowa tu o ''Cztery'' Veronici Roth oraz ''Miasto niebiańskiego ognia'' Cassandry Clare. Niestety musze jeszcze kupić 4 i 5 część Darów Anioła, ale i do 6 części dotrę :)
  Pozdrawiam. : >

  OdpowiedzUsuń

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna część moich tekstów nie może być rozpowszechniania bądź kopiowana bez mojej zgody.