Zombie Apocalypse Book Tag

20:03:00

Witam!
Jakiś czas temu zostałam nominowana przez blog " Ala w Krainie Książek" do interpretacji tagu Zombie Apocalypse Book Tag. Dziękuję bardzo! Nigdy nie obchodziłam Halloween i raczej nie przekonam się do tego święta, ale taka akcja jest całkiem pomysłowa. Z tego co wiem tagowanie zaczęło się od Roberta Cartera z bloga Czytanie moim tlenem i szczerze mówiąc, zaciekawiła mnie ta "Książkowa apokalipsa zombie". Kiedyś oglądałam The Walking dead, więc orientuję się w tych klimatach.
 Zasady:
Musimy wybrać od 5 do maksymalnie 10 książek, z których będziemy losować bohaterów. Do każdego punktu dobiera się dany tytuł. Postacie są losowo podporządkowane, musimy tylko otworzyć książkę na dowolnej stronie i pierwsze imię, bądź przydomek będzie odpowiedzią na pytanie.

Losowanie odbyło się, a oto historie przyszłych członków apokalipsy:Alicja w krainie zombi- Gena 
Showalter 

Dotyk Julii- Tahereh Mafi

Intruz- Stephanie Meyer

Unicestwienie- Jeff Vandermeer

Więzień labiryntu- James Dashner  


 Unicestwienie

1.Osoba, która zginie jako pierwsza.
 Padło na Psycholożkę. Wielu z pewnością nie czytało tej książki, ale w skrócie opiszę jej osobę- na początku tajemnicza, potem lekko szalona, a na koniec... rzuciła się z wieży na główną bohaterkę. No cóż... w takiej sytuacji jej życie nie zostałoby odebrane w tak nieumyślny sposób i zginęłaby ap. w obronie grupy Przetrwańców.
2.Osoba, której podstawię nogę, aby uciec przed zombie.
   Wylosowałam Pełzacza- stwora z tajemniczej Strefy X, który ku zdziwieniu był kiedyś człowiekiem. Po dłuższym zastanowieniu nie wiem czy zdołałabym podłożyć nogę tak wielkiemu stworowi, który na  dodatek mieszałby mi w głowie swoimi kontrolującymi umysł sztuczkami.
  


Więzień labiryntu

3. Osoba, która jako pierwsza przemieni się w zombie.
 Chuck jest pierwszym, którego ujrzałam na stronie książki. Źle wylosowałam- przyjaciel Thomasa i jednocześnie najsympatyczniejsza postać w książce. Nie potrafię sobie wyobrazić takiego niskiego, nieco otyłego chłopca jako zielonkawego, żądnego mózgów zombie. Grrrr.

4. Osoba, która mi podstawi nogę, aby uciec od zombie.
Kolejnym członkiem zespołu jest Patelniak, czyli kucharz Streferów. Gdybym miała uciekać przed zombie będąc osobą pracująca w kuchni, zaopatrzyłabym się w ostre narzędzie i nie musiałabym komuś podkładać nogi, żeby uciec przed bestiami. Dotyk Julii

5. Drużynowy idiota
To chyba najsympatyczniejszy element tagu, ponieważ można tutaj analizować czyiś iloraz inteligencji. Pamparam paaaam... OTO JEST! 
Kenji Kishimoto! Trudno powiedzieć, że był on idiotą, ale z pewnością okazywał się denerwujący. Podrywał Julię i złościł tym Adama. Można go nazwać Drużynowym Cwaniakiem.

6. Mózg drużyny
Ojej, moja ulubiona postać. Jak się domyślacie jest to Aaron Warner Anderson. Początkowo wydaje się okrutny, zły i bezwzględnym przywódcą, ale później dowiadujemy się o jego wrażliwości i ciężkim życiu. Warner jest również świetnym strategiem, co udowodnił w dalszych częściach serii. Z pewnością kierowałby drużyną jak należy.
Intruz

7. Drużynowy medyk
Padło na Jeba, ale Doktor był zaraz obok. Wujek Melanie sprawdziłby się w tej roli. Jest doświadczony wiekiem, życiem i na pewno coś tam wie o medycynie. Zachowałby także zimną krew w obliczu śmierci i obrażeń innych.

8. Ekspert do spraw broni
Najlepsze losowanie we wszechświecie. Jamie miałby być ekspertem od broni. Biedne dziecko musiało by to wszystko przygotowywać do walki z zombie. To nie jest możliwe, ale takie jest losowanie. Tutaj wszystko jest możliwe. Alicja w krainie zombi

9. Awanturnik drużyny
Awanturnikiem w tej grupie jest Emma, młodsza siostra Alicji. Dziewczynka była małym dzieckiem, a jak to wiele z nich- uwielbiała się upierać. W pierwszym rozdziale nalega, aby siostra poszła z nią na pokaz baletu (albo przedstawienie), w którym sama brała udział. Myślę, że byłaby małą kulą u nogi.

10. Kapitan drużyny.
Najważniejszym członkiem drużyny miałby zostać tata Alicji. To nawet dobry wybór, ponieważ to właśnie on pierwszy widział zombie i to on wiedział o nich najwięcej. Nikt mu nie wierzył, ale wiele ludzi wątpi, a dopiero później zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Ojciec znalazłby sposób na rozprawienie się z potworami.
Kolejną drużynę niech stworzą wszyscy chętni. Sprawdzę później wasze blogi i napiszę swoją opinię.

                                                                                   
    

 You Might Also Like

1 komentarze

  1. Też brałam udział w tym tagu xd
    Genialny jest, nie? :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna część moich tekstów nie może być rozpowszechniania bądź kopiowana bez mojej zgody.