Olive Kitteridge- Miniserial HBO

19:42:00

                                           
Niektóre filmy czy seriale naprawdę zapadają w pamięć, uczą nas nowych rzeczy i po prostu raczą nas swoją złożonością oraz interesującą historią. Ostatnio miałam okazję obejrzeć jeden z takich seriali. Bardzo zakorzenił się w moim sercu i w mojej duszy, toteż uznałam Olive Kitteridge za projekcję życia. 

Kim jest Olive Kitteridge?
Olive ma bardzo trudny, a zarazem interesujący charakter. Trudno ją przegadać, ma cięty, czasami wredny humor i gburowate usposobienie głównie w stosunku do znajomych i rodziny. Nie stara się pohamowywać, wręcz przeciwnie- wciąż ukazuje swoją prawdziwą naturę. I do tego jest nauczycielką matematyki w szkole średniej. Iście wybuchowa mieszanka, prawda? Jej mąż, Henry, jest spokojnym człowiekiem, prowadzącym swoją własną aptekę i nie lubiącym kłopotów.
Pani Kitteridge jest znana z tego, że potrafi rozwiązać każdy problem. Ale ona też jest człowiekiem i czasem musi okazać smutek i słabość. To czasem się zdarza, ale Olive stara się to ukryć.

W rolę Olive Kitteridge wcieliła się absolutnie wspaniała Frances McDormand znana z ról w filmach takich jak:  Lepiej późno niż później, Człowiek, którego nie było  i w wielu innych. Jestem pod wrażeniem jej talentu aktorskiego, ponieważ przez chwilę naprawdę uwierzyłam, że mam do czynienia z Olive Kitteridge. Wspaniała rola!

W męża głównej bohaterki, Henry'ego Kitteridge wcielił się Richard Jenkins widziany, chociażby w filmie pt. Zagubieni w raju .

Życie, takie jakie jest naprawdę
Ten serial jest jednym z tych, które ukazują całą prawdę o naszym życiu. Jest kruche jak budowla z piasku, która w każdej chwili może się zawalić przez swoją delikatność. Wiele tych wydarzeń z pewnością jest inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Warto dodać, że Olive Kitteridge nakręcony został na podstawie książki laureatki Pulizera, Elizabeth Strout o tym samym tytule. Gratulacje płyną więc w stronę samej autorki, za wykreowanie takiej chwytającej za serce historii.

4 odcinki burzy emocji
Produkcja ta jest miniserialem, więc przygoda z Olive nie będzie trwała długo. W internecie, bądź na płytach DVD możecie znaleźć tylko cztery odcinki. Każdy trwa mniej więcej godzinę, więc gdybyście się uparli, udałoby wam się poznać tę historię w jeden dzień. Polecam jednak oglądać dwa odcinki na dzień. Historia wtedy lepiej się przyswaja.

Odcinki: Pharmacy,  Incoming Tide,  A different road oraz Security- znajdziecie w wersjach z napisami, jak i z lektorem, aczkolwiek polecam tą pierwszą opcję (jak to z serialami bywa).

Warto zauważyć...
Innych aktorów występujących na ekranie! Główni bohaterowie są wspaniali, ale reszta obsady wcale nie jest gorsza. Dajmy na to człowieka, który zawsze robi wokół siebie niepowtarzalny szum (nie trzeba tłumaczyć dlaczego)- Bill Murray, który tym razem wcielił się w rolę Jacka Kennisona. Kolejnym błyskiem na ekranie jest młoda aktorka Zoe Kazan odtwarzająca rolę "Myszy", czyli Denise Thibodeau. Należy się jej aplauz! Swoim świeżym talentem aktorskim wykazał się (mój ulubiony) Cory Michael Smith i pokazał swoje umiejętności wcielając się w rolę dorosłego już, Kevina Coulson'a.

Przysłuchajcie się także muzyce. Usłyszycie jak bardzo jest piękna :)

A oto kilka zdjęć z planu Olive Kitteridge:
 Oraz zwiastun:
 https://www.youtube.com/watch?v=ZTHtPIilE6c


Mam nadzieję, że w jakiś sposób zachęciłam was do rzucenia okiem na ten jakże wspaniały miniserial. Jeśli mieliście okazję go widzieć, podzielcie się w komentarzach waszymi przemyśleniami.


                                                                                                        


                       
 You Might Also Like

1 komentarze

  1. Uwielbiam produkcje HBO, zwłaszcza miniseriale. Zamiast zrobić z czegoś średni film, tworzy się serial, który poraża. Jest wtedy miejsce i czas na to, żeby docenić wszystko!

    OdpowiedzUsuń

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna część moich tekstów nie może być rozpowszechniania bądź kopiowana bez mojej zgody.