Życiowo #4- Filozofie w ferie

14:28:00

Witam serdecznie!

Szczególnie mieszkańców województw:
-Kujawsko- pomorskiego
-Małopolskiego!!!
-Świętokrzyskiego
-Wielkopolskiego
Bo to głównie post dla nich poświęcony :)

Reszta, oczywiście jest najmilej widziana.


Efekty nudy
Wy też tak czasem macie, że wiecie iż musicie się za coś zabrać, ale jakoś nie możecie się go tego zmusić? To jest dość powszechne zjawisko, które utrwaliło się pod nazwą nuda. Ferie, choć czasem skrzętnie zaplanowane są rujnowane przez naszego wewnętrznego lenia. Trudno określić w jaki sposób się to dzieje, ale wiadomo, że czasem człowiek ma dość ciągłej pracy czy nauki. Nagle wybucha i popada w "nicnierobienie". Ta dolegliwość dopadła również mnie, ponieważ przez 6 pierwszych dni ferii obijałam się i spacerowałam trasą pokój- kuchnia- łazienka- łóżko. Nie mogłam się nawet zmusić do tego, aby napisać dla was posta z serii "Życiowo" - postanowiłam więc podpiąć tego posta pod ten temat. W końcu to też jest historia praktycznie z życia wzięta.

Kolejna rzecz- nauka w czas wolny. Jestem dumną trzecioklasistką, a więc w kwietniu czeka na mnie egzamin gimnazjalny. Nauczyciele często stoją nam nad głowami i przypominają, że to już niedługo. Na pewno zdają sobie sprawę z tego, że to bardzo irytujące, wręcz frustrujące, ale cóż chyba w ich posadę wpisane jest dręczenie innych. Z drugiej strony to bardzo miłe, kiedy ktoś się o ciebie troszczy i chce dobrze. W każdym razie wkuwanie nowych wiadomości to męka, a tym bardziej w ferie. Ja naukę zostawiłam sobie na drugi tydzień czasu wolnego, kiedy mój mózg będzie musiał wrócić do życia.

Mały plan dnia na ferie :)
Choć ferie w tym roku zimowe są tylko z nazwy, nie zwalnia nas z tego, aby dobrze się bawić, chociażby przebywając w domu!

Oto kilka porad na wolne i leniwe dni !
Filmy są chyba nieodłączną częścią czasu wolnego więc- spróbuj urządzić sobie w swoim pokoju miniaturowe kino, w którym poczujesz się jak w tym pełnowymiarowym. Zdobądź popcorn, ciastka, coś do picia i szykuj się na filmowy maraton. Jednego dnia możesz obejrzeć wiele filmów, ale najlepiej zatrzymać się przy trzech. Przy 4 zaczyna boleć głowa (sama sprawdzałam).
Wskazówka #1- Najlepiej wybierać filmy powiązane ze sobą np. Trylogię "Hobbit".
Wskazówka #2- Zaproś przyjaciół do swojego małego kina :)

Wyście z domu to też wspaniały pomysł, aczkolwiek dla niektórych będzie to szok, wywołany wyrwaniem ich z ich "kołderkowego ekosystemu".
Skoro w punkcie wyżej wspomniałam o oglądaniu filmów to teraz zajmę się kinem. Rynek filmowy ma dla nas w czasie ferii wiele niespodzianek i myślę, że wielu z was się one spodobają. Warto też udać się w miejsca kulturalne np. do muzeów czy do teatru. Z pewnością wiele z nich jeszcze nie miałeś/aś szansy. To ten czas!
Wskazówka #1- Sprawdź wcześniej repertuar :)
                            Przedwiosenne premiery filmowe
Coś co jest tak oczywiste, jeśli chodzi o ferie- czytanie książek. Kiedy siedzicie bezczynnie i nie macie pojęcia co robić- chwyćcie za jakąś powieść, opowiadanie, cokolwiek! Nie trzeba tutaj przytaczać wiadomości na temat korzyści jakie otrzymujemy z czytania, ponieważ sami możecie ich doświadczyć, kiedy zabierzecie się za tę czynność. Jest co nadrabiać tej zimy! Sprawdźcie oferty wydawnictw na tę porę roku, będziecie zaskoczeni jej różnorodnością.
Wskazówka #1- Biblioteka, księgarnia, internet-  wybór należy do ciebie.

Wskazówka #2-  Zachęcaj innych do lektury.

Zakupy sposobem na zabicie nudy? Dlaczego nie? Skoro już wybierasz się na "polowanie" staraj się wybierać rzeczy, które bardzo ci się podobają i których potrzebujesz. Takie zakupy dają więcej radości. To dobra terapia dla twoich nerwów i samopoczucia. Nowa bluzka, spódnica, buty czy książka to kolejna dawka przyjemności. Pamiętaj jednak o rozważnym kupowaniu przedmiotów i o tym, żeby zabrać ze sobą kogoś bliskiego. Oni zawsze są dobrymi doradcami.
Wskazówka #1- Lepiej kupić więcej za mniej. Pamiętaj o tym!
Wskazówka #2- Korzystaj z przecen!
Wskazówka #3- Czuj się swobodnie!


To już koniec moich małych porad dotyczących ferii. Mam wielką nadzieję, że skorzystacie z którejś z nich. Piszcie w komentarzach co mieliście okazję robić przez pierwszy tydzień ferii. Dzielcie się innymi pomysłami.
                                                                            

                                                               

You Might Also Like

0 komentarze

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna część moich tekstów nie może być rozpowszechniania bądź kopiowana bez mojej zgody.