K- Kopalnie Talentów

15:08:00

Tytuł polski: Kopalnie talentów
Tytuł oryginału: Goldmine effect
Autor: Rasmus Ankersen
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 280


Ocena: Inspirująca, dająca do myślenia. Jest jak dobry nauczyciel, który dodatkowo napawa nas nadzieją. 
Dodatkowo wyposażona jest w cały szereg ciekawostek ze świata sportu, biznesu czy telewizji.

PS. Wewnątrz są zdjęcia!
PS2. Okładka jest tak minimalistycznie piękna, że sięgnęłabym po książkę niewiele się nad tym zastanawiając.
Poszukiwanie skarbu
Kim była J.K. Rowling zanim udało się jej wydać jej opowieści o nastoletnim czarodzieju, Harrym Potterze? Jak się miewał Leo Messi zanim zakwalifikował się do jednej z najbardziej znanych drużyn piłkarskich na świecie? Jaką przyszłość widzieli członkowie zespołu The Beatles nim wpadli na pomysł o założeniu kapeli, która w przyszłości zawładnęła światem?
Wszyscy byli niepewni. Nie wiedzieli jeszcze jaki skarb w nich drzemie. Talent jak diament ukryty w nich głęboko, przez te wszystkie lata grzązł wewnątrz nich, aż w końcu ktoś dostrzegł ich prawdziwie wybitne umiejętności. 
Diament jest tylko minerałem. 
A tylko mistrzowski szlif czyni go prawdziwym brylantem.

Talent to linia startu
Od talentu przeważnie wszystko się zaczyna. Na nim budujemy swoją przyszłość, karierę i jej charakter. Trudno będzie przerobić z humanistę na ścisły umysł albo matematyka na wierszokletę. Dlatego rozwijanie siebie zależy tylko od naszych upodobań i oczywiście, naszej silnej woli. 
Ale talent często pojawia się znienacka. 
Ktoś spróbował czegoś nowego, okazało się, że jest w tym naprawdę dobry. 
Dlatego kiedy pojawia się nowy talent, zaczyna się nowy etap w życiu.

Kopalnie Talentów to nie jest typowa lektura. To ciekawie zaaranżowany poradnik, który pokazuje nam jak ważne jest rozwijanie swoich zainteresowań i umiejętności. Stawianie kroków w stronę opanowania pewnych sprawności odgrywa naprawę ogromną rolę w naszym codziennym życiu. 
Na tym opiera się nasza praca i życie rodzinne. Ciężko pracujemy, bo chcemy awansować albo otrzymać podwyżkę. Spędzamy dużo czasu z rodziną, ponieważ wierzymy, że dzięki temu nasze relacje będą coraz lepsze. To nie są co prawda talenty, ale staranie się na co dzień, wygląda podobnie jak szlifowanie umiejętności.

Bieg przez płotki
Oczywiście, że początki są naprawdę trudne. Każda napotkana przeszkoda podcina nam nogi, sprawia, że nie chcemy się podnieść i rzucamy wszystko ze złości. Szlifowanie talentu to prawdziwa walka na śmierć i życie. Każdy, kto próbował ten wie, że trzeba oddać się w całości temu, w czym chce się osiągnąć perfekcję. Trud włożony równa się efektowi końcowemu. 
Przypomnijcie sobie to zdanie za każdym razem, gdy postanowicie się poddać.

Wzory do naśladowania
Autor, Rasmus Ankersen, posłużył się swoimi podróżami naukowymi. Odwiedził dziewięć tzw. Kopalni talentów, znajdujących się w rozsianych po świecie, miejscowościach. To w nich trenują mistrzowie świata, medaliści olimpijscy i zawodnicy górujących w klasyfikacjach ogólnoświatowych. Ankersen postanawia przyjrzeć się pracy trenerów i samych utalentowanych ludzi, wyciąga wnioski, które utwierdzają go w twierdzeniu, że nie ma przepisu na talent.
Bardzo spodobało mi się to rozwiązanie. Pomysłowe, nowatorskie i włożono w niego dużo wysiłku.


Czy chcielibyście sięgnąć po Kopalnie talentów? Myślicie, że dzięki niej moglibyście co zyskać? Piszcie w komentarzach!Dziękuję serdecznie wydawnictwu Sine Qua Non za ufundowanie egzemplarza i możliwość przeczytania tej książki.You Might Also Like

4 komentarze

 1. Myślę, że mogłabym zyskać i to naprawdę wiele dzięki tej książce. Jest to naprawdę intrygująca i fascynująca lektura, którą powinnam pozytywnie odebrać, więc biorę się za poszukiwania, mimo iż okładka szczerze powiedziawszy, początkowo nie zwróciłaby mojej uwagi. Ale jest to widocznie kolejny dowód na to, że "nie ocenia się książki po okładce" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba powinnam się zaopatrzyć w ten poradnik :) Szczególnie, że często zadręczam się myśleniem typu "Co ja mam robić w tym życiu" :) Recenzja wspaniała!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezbyt często sięgam po poradniki, ale ten wygląda całkiem zachęcająco i rady w nim zawarte na pewno by mi się przydały :)

  http://suomianne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki tego wydawnictwa, oprócz sportowych czy muzycznych mają także świetne perełki :)

  OdpowiedzUsuń

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna część moich tekstów nie może być rozpowszechniania bądź kopiowana bez mojej zgody.