Gotham- Rise of the Villains- przed premierą!

17:46:00

Nim zacznę paplać o przyszłości, odsyłam was do poprzednich postów na temat tego wspaniałego, cudownego, ociekającego splendorem, mistrzowskiego- mojego ulubionego serialu, a mianowicie Gotham. W pierwszej notce opisywałam swoje pierwsze odczucia (Klik!), a w drugim zachwalałam pierwszy sezon kryminalnego show FOX'a (Klik!). Jeśli zabieracie się za ten serial i nie jesteście pewni czy warto go oglądać, przeczytajcie powyższe notki. Może moje ataki fangirlu w czymś wam pomogą :).


Źli wychodzą z cienia
I wygląda na to, że będą nam o tym przypominać na każdym kroku. Nawet zatytułowano nowy, pachnący nowością sezon "Powstaniem złoczyńców" (w wolnym tłumaczeniu z angielskiego), aby podkreślić, kto po raz kolejny usiądzie na tronie upadłego miasta.
Bossi wynieśli się z miasta, nie ma już mafii, a na ulice wychodzą szaleńcy. Władzę w mieście przejął Oswald Cobblepot, samoczynnie mianując się królem Gotham, właściwie wywrzeszczał to księżycowi, po tym kiedy odbył ostatni bój ze swoją przeciwniczką Fish Mooney. Nowy władca i kierownik przestępczego podziemia jeszcze przed koronacją sporo namieszał, a kiedy w jego ręce trafi berło i królewskie jabłko- trudno powiedzieć co może się stać. Sam zapowiedział chaos i być może sam się nim stanie. 
Młoda Kobieta-kot balansuje na linii granicznej pomiędzy dobrem, a złem. Wpadła w sidła przestępczości, ale będzie grzecznie się zachowywać czy powróci do swojej buntowniczej i sprytnej natury. 
Po opanowaniu wojny gangów Komisariat Policji Gotham City ma pełne ręce roboty. Mimo ogromnej fali korupcji, która już dawno zalała potencjalnie "czystą" instytucję, miejsce pracy Detektywa Jima Gordona wydaje się być jedynym bezpiecznym miejscem w całym mieście. Pod warunkiem, że nie zna się sekretów policjantów i pracowników GCPD. A zwłaszcza jednego, skrzętnie ukrywanego przez niedocenionego i niepozornego Edwarda Nygmę. Jego alter-ego coraz mocniej naciska na jego zewnętrzną powłokę. Nikt jeszcze nie wie kim jest ich kolega z policyjnego laboratorium. 
Ale wszyscy wiedzą już co siedzi w Barbrze Kean, byłej dziewczynie Jima Gordona- szajbuska, która zabiła swoich rodziców. Może to przez Syndrom Sztokholmski wywołany przez jej byłego porywacza albo przez impuls, którego sama nie mogłaby wytłumaczyć. Dlatego trafia do Arkham- szpitala psychiatrycznego dla przestępców.

Nowe twarze na przestępczej ścieżce
O ile w tamtym sezonie reżyser zadecydował, że każdy odcinek poświęcony będzie jednemu złoczyńcy, popełniającemu zazwyczaj jedno lub szereg dziwnych morderstw, to tym razem scenariusz nieco zmieni swoją formę. Rola przestępców zmienia się diametralnie, do świata Gotham wprowadzani są silniejsi i nowsi okrutnicy, toteż ich potencjał będzie rozkładany na 2-3 odcinki. Ich wątek potrwa trochę dłużej, a więc uda nam się bliżej ich poznać. Wielu z nich producenci serialu zdążyli już zaprezentować.
Rodzeństwo Galavanów- Tabitha i Theo to nowi "źli" przybyli do miasta. Kobieta jest bezwzględna, włada biczem, ubrana jest w skórę i czerń. Wygląda na wojowniczkę, prototyp
Catwoman. Z kolei Theo jest spokojny, opanowany i inteligentny. Jest mózgiem całej operacji i pewnie wydaje rozkazy swojej siostrze oraz szajce przestępców za nim podążających. Jestem bardzo ciekawa nowych bohaterów, zwłaszcza tego rodzeństwa- podoba mi się ten koncept i sposób poruszania się przed ekranem. Są sprytni, monarchiczni i przebiegli. 
Usłyszeliśmy też dużo o postaci Jerome'a Valeska'i, który jest potencjalnym Jokerem, ale czy naprawdę nim jest- trudno powiedzieć. Cała masa bohaterów została przedstawiona tuż po wyemitowaniu ostatniego odcinka pierwszego sezonu. Trudno ich zliczyć, jeszcze trudniej przedstawić. Dodam tylko, że jasna strona również wzbogaciła się o nowych strażników pokoju.

Koniec zacznie się już za chwilę...
Premiera 2 sezonu serialu w Stanach Zjednoczonych ma swoją datę 21 września, a w Polsce odcinek powinien pojawić się dzień, może kilka dni później. Szukajcie wersji z napisami, ponieważ lektor to zdecydowanie grzech śmiertelny, jeśli chodzi o tę produkcję. Wspominałam w poprzednich postach o świetnej muzyce i charakterystycznych głosach aktorów. Trzymam kciuki za nowości, ale bardziej kibicuję starym wątkom, które jeszcze się nie skończyły. Trudno mi się uwolnić od myślenia o tym serialu, bo to naprawdę jedyny, który tak namiętnie chłonę i na który wyczekuję z dziecięcą niecierpliwością. Jeśli chcecie wiedzieć, to poprzeczka sezonu pierwszego została już dostatecznie wysoko podniesiona, a same zapowiedzi nadchodzących odcinków wydają się przewyższać wszelkie oczekiwania widzów. Będę piszczeć jeśli w internecie pojawi się przetłumaczony na polski odcinek i nic mnie nie zatrzyma przed jego natychmiastowym obejrzeniem. Trzymam kciuki za nową posadę Cobblepota, denerwuję się razem z Seliną o jej przyszłość, podjudzam wewnętrzne demony Edwarda, aby ten wreszcie pokazał wszystkim z kim zadzierają. Życzę również szczęścia Gordonowi, aby sobie z nimi wszystkimi poradził, bo aż nie chce się wierzyć, że jeden człowiek ich wszystkich ogarnie. To show ma takiego w sobie, że czasem każe ci myśleć razem z bohaterami. I takie rozwiązania kocham. Miłuję ten gotycki klimat, czarny humor, świetnie rozwiązane wątki miłosne oraz tych jedynych w swoim rodzaju bohaterów, których nigdzie indziej nie spotkacie. A jeśli chcecie się z nimi spotkać- obejrzyjcie Gotham właśnie teraz. To miasto przyjmie was z otwartymi ramionami, ale trudniej będzie wam się od niego uwolnić. 
Co sądzicie o pierwszej odsłonie Gotham? Słyszeliście jakieś opinie o tym serialu? Może już go obejrzeliście albo dopiero się do niego zabieracie? Jakie są wasze oczekiwania wobec drugiego sezonu? Dajcie mi znać w komentarzach :)

You Might Also Like

2 komentarze

 1. Nigdy nie słyszałam o tym serialu i po przeczytaniu twoich notek bardzo tego żałuję - muszę czym prędzej nadrobić, bo to zdecydowanie moje klimaty i wydaje mi się, że mogę się zakochać w tym serialu tak samo mocno jak ty! Ostatnio właśnie szukałam jakiegoś interesującego serialu i chyba nie muszę dalej szukać :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabierz się za niego jak najszybciej, bo drugi sezon już tuż, tuż! A jak już ci się uda nadrobić to daj znać :3
   Pozdrawiam :)

   Usuń

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna część moich tekstów nie może być rozpowszechniania bądź kopiowana bez mojej zgody.