J- Ja, Ty, My. Książka wspólnych zapisków- PRZED PREMIERĄ

20:07:00
Tak naprawdę to nie jest książka. To tylko nazwa, która ma zmylić "czytelnika". Tak naprawdę to dziennik, a dokładniej miejsce dla waszych kreatywnych i nie do końca zrozumiałych artystycznych zamiarów. Tutaj możecie pisać dziwnym językiem, malować czymkolwiek, bawić się jak dziecko albo wyrażać swoje filozoficzne wnioski. To jest książka-nie książka dla was- dla Ciebie i dla twojej przyjaciółki. Dla przyjaciela i jego najlepszego kumpla. Dla brata i siostry, dla żony i męża, dla chłopaka i dziewczyny. Dla każdej bliskiej ci osoby, z którą coś cię łączy. Dzięki "Książce wspólnych zapisków" zobaczycie jak bardzo się różnicie albo jak bliźniaczy względem siebie jesteście. Najważniejsze- wspólnie wyrazicie siebie i to co stanowi waszą przyjaźń! "Ja, Ty, My" pozwoli wam się na nowo poznać, przybliżyć i jeszcze bardziej polubić! To jest wasza książka!


Cały TY i drugi TY
Ja, Ty, My to książka kreatywna, co znaczy, że nie będziecie musieli się męczyć z fabułą czy bohaterami, a jedynym ograniczeniem jest dla was własna kreatywność i może cierpliwość drugiej strony. Nie musicie być skupieni, ani nawet wyciszeni- wręcz przeciwnie, liczy się wasza dobra energia i pomysł- bo kiedy już się go ma, wszystko idzie jak z płatka. Zabierz kredki, farby, pisaki, brokat, klej, no i długopis; przekonaj drugą stronę do wzięcia udziału w zabawie i zacznijcie. Może wam się spodoba tak bardzo, że nie zauważycie, ile czasu minęło. Może razem stworzycie kolejne dzieło sztuki, utwór, nowy hit radiowy. Wasza kreatywność jest w waszych rękach, a więc do dzieła.

Przyznam, że pomysł na Ja, Ty, My. Księga wspólnych zapisków to całkiem dobry sposób na wybicie się wśród bardzo popularnych teraz książek kreatywnych. Nigdy wcześniej nikt nie podzielił zadań w nim zawartych na pół, na dwie lub kilka osób. Wypełniając kolejne strony takiego oto zeszytu w pojedynkę zauważymy, że na każdej kartce przejawia się podobny styl. Kiedy jednak do akcji wkracza inwencja twórcza kogoś bliskiego, dzieła nabierają różnorodności i innego kolorytu! To tak jakby w dziennik zaopatrzyli się Van Gogh oraz Picasso i zaczęliby się wymieniać. Z jednej strony Słoneczniki, a na jej odwrocie Guernica . Jest różnica, prawda? Nie pomyślelibyście jak bardzo się różnicie, a takie artystyczne wyzwanie pozwoli wam się poznać i znaleźć elementy, które was łączą!

A sposobów na te wyzwania jest wiele, autorka dostarcza nam je na różne sposoby. Jest ich około 180. Każde jest inne i oczywiście- wymaga udziału drugiej osoby i kiedy obie strony wykonają swoje zadanie, zostaje ono uznane za pełne.  Napiszecie własną piosenkę, sięgniecie w głąb waszych alchemicznych umiejętności i stworzycie przepis na eliksir młodości, narysujecie własne portrety, sklecicie epicką rozmowę i wiersz. Będziecie razem się chichrać, rysować, pisać i myśleć. No i kłócić- bo w dobrej przyjaźni zawsze są kłótnie.

Wspomnienia
Autorka, Lisa Currie, już na samym początku radzi nam jak się obchodzić z jej książką. Każe nam przygotować kilka ważnych rzeczy, bez których nie będziemy mogli zacząć się wyrażać na papierowych kartach. Później objaśnia nam "zasady". "Zasady" dlatego, że tak książka poniekąd ich nie posiada. Lisa Currie przekazuje nam instrukcję techniczną książki- nie ma złych odpowiedzi, jedyne co powinniśmy zrobić to podpisać się na wyznaczonym miejscu, żebyśmy kiedyś mogli powspominać. Później przedstawia kilka sugestii dla koleżanek, dla par, dla małżeństw, dla kolegów, z którymi musicie zapoznać się sami.

Wyobraźcie sobie, że po kilkunastu latach znajdujecie tę książkę- smutną, wyblakłą i zakurzoną, czekającą na waszą pamięć. Otwieracie ją na pierwszej stronie, oglądacie własne prace. I robi wam się ciepło na sercu. Macie to przyjemne, ciepłe uczucie w żołądku. To jak album na zdjęcia, jak pamiętnik albo jak pele-mele (nie wiem czy pamiętacie takie przedsięwzięcie). Gdy się znajdzie taki artefakt przyjaźni, nie chce się go wyrzucać. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w taką książkę i spędzić czas z najbliższą osobą.

Ja, Ty, My. Książka wspólnych zapisków to wyzwanie dla dwójki bliskich sobie osób, które dodatkowo rozwija ich artystyczne wizje. Zasiądźcie, więc przy tej książce i twórzcie własną historię!

Co sądzicie o tej książce kreatywnej? Macie ochotę poszaleć z przyjaciółmi? Piszcie w komentarzach.Dziękuję bardzo Wydawnictwu Feeria Young za egzemplarz tej książki oraz za możliwość  jej zrecenzowania. :)

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Ciekawy pomysł na książkę, może nie zakupię, ale jak będę w księgarni to chętnie się z nią wstępnie zapoznam ;) Pozdrawiam :*

    http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna część moich tekstów nie może być rozpowszechniania bądź kopiowana bez mojej zgody.