W- W ramionach gwiazd: PRZED PREMIERĄ

19:07:00


Kosmos. Nieodgadniona przez człowieka przestrzeń jednak poddała się inteligencji człowieka. Teraz każdy jest w stanie wlecieć pomiędzy gwiazdy i podziwiać piękno małych błyszczących plamek na czarnym jak atrament niebie. Przyszłość. Ikar, największy jak dotąd statek kosmiczny w całej galaktyce odbywa rejs pomiędzy planetami. Na pokładzie znajdują się ludzie sławy, żołnierze i pasażerowie niższej klasy, którzy nie mogli sobie pozwolić na luksusy. Jest też Lilac LaRoux- córka najbogatszego w galaktyce inwestora, który ufundował owy prom. Otoczona swoją świtą zostaje zamknięta w szklanej bańce bezpieczeństwa, odcięta od obcych. Miejsce na pokładzie znajduje także Major Traver Merendsen- młody bohater wojenny, o biednym pochodzeniu. Zauważa jej suknię w kolorze galowego munduru marynarki. Wtedy się poznają. Muszą jednak porzucić temat. Bo nagle Ikar upada. Kadłub pochłaniają płomienie, czerwone jak włosy Lillac. Pokład drży, pasażerowie biegają rozszalali w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Lillac i Trevor znajdują się w kapsule ratunkowej, która twardo ląduje na pobliskim ciele niebieskim. Planeta jest dzika, cicha i bezludna. Dwójka nie wie gdzie się znajduje, a pomoc nie przychodzi. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, trafiają się dziwne zbiegi okoliczności, szumią dziwne szepty. Lillac i Tevor muszą przetrwać na obcym lądzie, ale czy uda im się rozwikłać zagadkę opuszczonej planety?


Nieważkość
Lillac LaRoux od zawsze wiedziała jaka ma być i co ma robić w życiu. Była przecież najlepszą reklamą i ozdobą swojego obrzydliwie bogatego ojca. Nie mogła zatem bawić się jak nastolatka, mieć przyjaciół innych niż z grona swojej świty i ochroniarzy, ani zakochać się w osobie nie wskazanej przez ojca. Jej życie składa się z bankietów, LaRoux Industries, ciągłych wywiadów i stylowych sukienek. Tak naprawdę nigdy nie zasmakowała czegoś innego, czegoś przed czym chronił ją ojciec. Kiedy nieustraszony Ikar runął bezwładnie na najbliższą planetę, dziewczyna zaczyna widzieć coś więcej- prawdziwe, brutalne, niespotykanie losowe życie. Jak sobie w nim poradzi będąc skazana na siebie i na niedawno poznanego Majora Merendsena?
Tu rodzi się pytanie- CZY sobie poradzi?
Osiemnastoletni bohater wojskowy rzeczowo ocenia szansę na przeżycie swoją i Lillac. Widział już śmierć, katastrofy, czuł zimny podmuch śmierci na swoim karku. Jego życie nigdy nie było proste, zważywszy na jego pochodzenie. Wszyscy patrzyli na niego jak na przypadkowego przybysza z szczęśliwym losem w ręce, mimo jego zasług i rangi, na którą ciężko pracował. Teraz, kiedy stoi patrząc na wryty w ziemię, płonący szkielet najpotężniejszego promu w całej galaktyce, obiecuje sobie znaleźć ratunek. Dla siebie i dla Lillac. To jego powinność.
Planeta jest jednak pusta, opuszczona przez ludzi i zamieszkała przez dzikie zwierzęta. Tutaj nikt ich nie widzi, nie będzie ich osądzał. Nikt nie będzie zwracał uwagi na ich rangę. Lillac LaRoux to sławna dziewczyna, która przetrwała, a Traver Merensen to żołnierz, który walczył.

Niewiarygodnie podobał mi się ten umyślny kontrast pomiędzy dwójką głównych i praktycznie jedynych bohaterów książki W ramionach gwiazd. Są oni jednak szczegółowo rozpracowani, charakterystyczni i kompletnie odmienni- no może prócz kwestii wspólnej, czyli umiejętności rozdawania kąśliwych uwag na prawo i lewo. Jednak jak już wiemy i możemy się domyślić- rodzi się pomiędzy nimi uczucie, Ciepła, silna więź, która daje im nowe życie. Nadzieję. Wybija ich w stan nieważkości i unosi ku gwiazdom. Świetnie skonstruowany wątek miłosny ma jednak wiele ślepych uliczek, ostrych zakrętów i tak naprawdę możemy się spodziewać wielu scenariuszy, ale i tak może nas zaskoczyć. Miłość jak żadne inne uczucie wystawia na próbę, ale czy więzy wytrzymają tak ogromny wstrząs? Póki co odpowiedzi szukajcie w gwiazdach.

Szepty i tajemnice
Ciszę przeszywają dziwne, niezrozumiałe szmery przypominające ludzki szept. Powietrze gęstnieje, krew tężeje, skóra pokrywa się gęsią skórką. Wszystko staje się podejrzane. Lillac zrywa się, obudzona tajemniczymi dźwiękami. Widzi kątem oka rzeczy, których nie widzi Traver. Dziewczyna robi się coraz bardziej czujna, niespokojna i nerwowa. Słyszy coś czego nie potrafi wytłumaczyć, potrafi dokładnie opisać coś czego tak naprawdę nie mogła zobaczyć. Wie, że dzieje się z nią coś niedobrego. To może być obłęd, ale jeśli nawet to prawda, co próbują jej przekazać szepty?

Sama musi dojść do rozwiązania zagadki, ale najpierw musi przekonać Majora, że to co widzi i słyszy jest prawdziwe. Że nie jest szalona, że to nie jest zmęczenie.

Jak wiemy W ramionach gwiazd to nie tylko obszerny wątek miłosny, ale przede wszystkim duża ilość fantastyki związanej z kosmosem i z tym co przyniesie nam przyszłość. Używa się zaawansowanej technologii, wylatuje się w przestrzeń galaktyczną bez żadnych utrudnień i tworzy się nawet sztuczne księżyce! Powieść ma bardzo charakterystyczną atmosferę, chwilami smutną, ale częściej pełną skupienia i tajemniczości. Coś wisi w powietrzu i czyha na zagubioną dwójkę. Coś czego nie znają oni i reszta świata. Naprawdę spodobało mi się to połączenie klasycznej powieści Young-adult (bo tak, już jest klasyką) z specyficznym klimatem Z archiwum X. Trzymam kciuki za kolejne części- bo żeby były udane tak jak W ramionach gwiazd, muszą podtrzymać ten smaczny klimat.

Kiedy na półkach pojawia się tak smakowita powieść nie łatwo się jej nie oprzeć. Ślicznie wydana, wspaniale napisana i do tego trzymająca w niepewności z pewnością skradnie wasze serca.  W ramionach gwiazd to naprawdę wyśmienita powieść, która was oczaruje, zahipnotyzuje i wciągnie jak czarna dziura ciała niebieskie. Nie sposób się od niej oderwać. Gorąco polecam!

Premiera W ramionach gwiazd już 2. marca. Będziecie ją mogli zdobyć na stronie Wydawnictwa Otwartego, a także w księgarniach internetowych. Przedsprzedaż już ruszyła!

Czy nie możecie się już doczekać premiery? Co was w tej książce ciekawi, a co chcecie odkryć? Dajcie znać w komentarzach.


Bardzo dziękuję wydawnictwu Otwartemu (Moondrive) za możliwość przeczytania tej książki jeszcze przed premierą. 
Bardzo dziękuję.

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Ja z pewnością sięgnę po tę książkę, bo bardzo mnie intryguje i oczarowała mnie swoją okładką, jak to książki z MoonDrive. :D
  http://kochamczytack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leć po tą książkę, w trybie NOW! :3

   Usuń
 2. Czekam na tę książkę z niecierpliwością. Bardzo mnie cieszy, że jest tak dobra :D Lubie taką kosmiczną tematykę. Poza tym świetny wątek romantyczny, zagadki i tajemnice - wszystko to powoduje, że nie mogę się doczekać, kiedy powieść trafi w moje ręce :D
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Na amerykańskim booktubie jest naprawdę ogromny szał na tę książkę, ale ja jakoś nie jestem zainteresowana kosmicznymi wątkami :/ Ale może się skuszę ;)

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna część moich tekstów nie może być rozpowszechniania bądź kopiowana bez mojej zgody.